Vložit inzerát

Rekvalifikace práce

 

 

S pojmem rekvalifikací se člověk setkává v současné době spíše na úřadu práce. Možná je ale na čase, aby se rekvalifikace zavedly i do firem jako takových. Kdyby byly dostatečné možnosti rekvalifikace již při práci, významná část zaměstnanců by o svou práci nemusela přijít, nebo by neměla takové problémy si sehnat práci novou. Nabízet rekvalifikace svým zaměstnanců by ale mohlo ušetřit spoustu peněz i daným firmám. 

 

Menší náklady 

Rekvalifikovat svoje zaměstnance, v porovnání se sháněním nového zaměstnance schopného danou práci vykonávat, může firmám ušetřit hned desítky tisíc. Je ale důležité to využít s ohledem na stávající zaměstnance a netlačit je do něčeho, co nechtějí podstoupit. Samozřejmě, rekvalifikace a školení zaměstnanců je také drahou záležitostí, musí se ale vzít v potaz, že nábor nových zaměstnanců s sebou nese také mnohé výdaje. Jedná se zejména o rozvázání poměru se stávajícím zaměstnancem, odchodné, vypsání výběrového řízení a nábor dostatečně schopného nového zaměstnance, jeho zaškolování a podobně. 

 

Strategický plán rekvalifikací 

V současnosti firmy přeškolování svých zaměstnanců téměř neprovádí, přestože by pro ně mohlo být takto výhodné. Rekvalifikace by přinesla návrat dané investice, zvýšení produktivity, vyšší kompetitivnost prostředí a loajálnější pracovníky. Zaměstnavatelé však často nejsou schopni vidět plně potenciál ve svojí firmě a využít talenty svých stávajících zaměstnanců, když se nějakou pracovní pozici snaží zaplnit. Vhodné kandidáty na přeškolení mohou zaměstnavatelé najít při pravidelných jednáních nebo zkrátka při sledování každodenní práce svých zaměstnanců. Největší úspěšnost přeškolování však tkví v tom, když se jedná o dlouhodobě plánovaný proces. Rekvalifikace na poslední chvíli, která je tlačená nedostatkem času, nedosahuje takových výsledků, jako když se k ní přistupuje s rozmyslem a jde o promyšlený proces.

 

 

MyJobsi.cz | Vyhledávač práce od 123jobs Media s.r.o.