Vložit inzerát

Co je Cooworking

 

 

Před několika lety se začal masově rozšiřovat takzvaný coworking. Pandemie koronaviru sice coworkingu tak úplně nepřeje, ale dá se počítat s tím, že až se vše uklidní a život se vrátí do starých kolejí, bude coworking znovu v oblibě. O co se ale vlastně jedná a jaké přináší výhody.

 

 

Levná kancelář 

Coworking má největší přínos pro podnikatele na volné noze nebo osoby samostatně výdělečně činné, využijí ho ale například i influenceři. Jedná se o společné kancelářské prostory, kde si za malou částku pronajmete své místo. Můžete si vybrat, zda se bude jednat o open space nebo samostatné buňky či kanceláře. Získáte tak za nízký poplatek přístup k zasedacím místnostem, kvalitnímu zázemí a kancelářské vybavenosti jako je internet, tiskárny a kopírky, ale mnohdy i vstup do odpočinkové zóny, kuchyňky a sociálního zařízení. Pokud chcete začít pracovat v coworkingu, prostě si vyberete, jak často ho budete využívat - klidně třeba jen jednou týdně. Většina coworkingových center je otevřena nepřetržitě, takže vás ve vaší pracovní době nijak neomezí. I když se cena za členství v coworkingu může zdát vysoká, je rozhodně mnohem nižší než zařizování vlastní kanceláře a hlavně pak už máte vše bez starostí - prostě dorazíte, kdy se vám to hodí, a můžete začít pracovat. 

 

 

Prostředí plné motivace 

Coworkingu se někdy také říká sdílené pracovní prostředí, což krásně vysvětluje jeho myšlenku. Najdete zde mnoho různých odvětví, coworking propojuje různé obory v jeden celek a snaží se podporovat kreativitu. Hlavním přínosem je tedy možnost mezioborové spolupráce a vzájemná výměna zkušeností. Sdílené kanceláře nejsou jen o pracovním prostředí, často vytváří komunity lidí, kteří chtějí ve své profesi nadále růst a svou motivaci bezděčně přenáší i na ostatní. Po dlouhém období, kdy jsme všichni byli donuceni pracovat z domova, je pravděpodobné, že mnozí zatouží po nějaké větší společnosti nebo alespoň částečné změně pracovního prostředí. A právě pro ně by coworking mohl být tím nejlepším řešením.

 

 

MyJobsi.cz | Vyhledávač práce od 123jobs Mdia s.r.o.